En İyi Bebek Battaniye ve Kundak Modelleri

Battaniye Bebekler için her zaman üstünün sarılı olması durumu var. Bunu geçmişte kundak gibi aslında pek doğru olmayan metotlarla yapanlar vardı. Ancak artık çok daha rahat bırakılan bebekler daha konforlu bir büyüme evresi yaşayabiliyor.

Bebek battaniyeleri ise bunu sağlayan en mühim faktöre dönüşüyor. Çünkü pusette, yatakta, kucakta ve aklınıza gelebilecek her noktada ve pozisyonda bebek battaniyesi kullanabilirsiniz.

Bu durum öncelikli olarak çocuğun rahat etmesini sağlıyorken aynı zamanda olası bir soğuktan ya da rüzgardan etkilenmemesini sağlıyor.

 

Her Türlü Durumda Kullanabillir Battaniyeler Seçmelisiniz

 

Farklı modelleri sayesinde de battaniye tercihi herkes için önemli bir avantaja dönüşüyor. Her an ve her yerde kullanılabilir olmasının yanı sıra bebeğiniz için sağlıklı bir ürüne dönüştüğünü ise söylemeden geçemeyiz.

 

Bebek battaniye örgü modelleri Seçmelimiyim?

 

Eskiden daha çok örgü modelleri ön plandaydı ve ipleri, kenarı ve oyaları ile farklı bir görünüm amaçlanıyordu. Ancak kullanılan ipleri ve bu iplerin niteliğini düşündüğümüzde bebek sağlığı için risk faktörü yaratabilme ihtimalini göz önüne almak gerekiyor.

Oysa %100 organik ürünlerden üretilen battaniyeleri gönül rahatlığıyla kullanmak mümkün. Çünkü bebek sağlığını riske atabilecek hiçbir malzeme içermeden üretilmektedir.

 

Sağlıklı Materyallerden Yapılan Ürünler Tercih Etmelisiniz

 

Burada kanserojen maddelerden uzak, anti bakteriyel olan bebek battaniyeleri ile bebeğinizin cildinin asla tahriş olmayacağından emin olabilirsiniz.

Yine alerjen bir reaksiyona sebebiyet vermemesi adına defalarca testten geçen ürünlerdir. Eskisi gibi büyük olmadığı içinse el örgüsü gibi çocuğun içerisinde kaybolduğu bebek battaniyesi devri kapandı diyebiliriz. Ölçüleri standart olarak bebeklere uygun biçimde tasarlanan, kış aylarında da özel malzemelerle üretilerek sunulan battaniye modelleri bulabilirsiniz.

Bebek battaniye peluş Modelleri Hakkında

Çoğunlukla peluş kullanılarak üretilen modeller kış aylarında herkesin ilk tercihine dönüşüyor. Sıcak tutması ve asla üşütmemesi ilk tercih sebebi iken hem çocuğunuzun dikkatini çeken bir parça olması hem de şık durması ikinci seçenekler olarak değerlendirilebiliyor.

 

Bebek Battaniyelerinde Cinsiyet Seçimi

 

Modeli her ne olursa olsun bebek için uygun olması gerçekten önem arz ediyor.

Örneğin bu yüzden kız ve erkek bebekleri için özel olarak tasarlanmış modeller olduğunu görebilirsiniz. Öne çıkan en büyük ayrım desenler iken artık renk seçenekleri daha geri planda kalıyor.

Her rengin tüm çocuklar için kullanılabilmesi ile beraber unisex bir kullanım sağlanıyor. Beğendiğiniz bir modeli çocuğunuzun erkek olsa da kız olsa da tercih edebiliyorsunuz. Çocuğunuzun dikkatini çeken renkler ve öğrenme sürecini geliştirecek düzeyde desenler olması ise yine farklı bir noktada avantaj sağlayabilir.

3 boyutlu bebek battaniyesi

Özel battaniye modelleri arasında 3 boyutlu tasarımlara bile rastlamaya başladık. Bu bağlamda farklılıkları çocuğunuza bu aşamada bile aşılayabiliyorsunuz. Puset ve yatak üzerinde asla terletmeyen, çocuğunuza gün boyunca eşlik edebilecek bir aksesuar olarak tanımlanabilir. Bu yönü bebek battaniyeleri için çok önemlidir.

Bebek battaniye örgü modelleri tercih Etmelimiyim?

Zira diğer örtülerle kıyaslandığında her alanda kullanılabilmesi sebebiyle tercih edilebiliyorlar. Fiyatları ise en önemli kıstas olan üretim materyaline bağlı olarak değişebiliyor. Ancak bu kıstas çocuğunuzun sağlığı açısından önem arz ettiği için ilk olarak buna odaklanmanız gerekiyor.

Bir battaniyenin rengi, deseni, modeli, ölçüsü ne olursa olsun önemli olan içeriğinde hangi malzemelerin kullanıldığıdır. Pamuk gibi organik ürünlerin kullanıldığı, terletmeyen ve alerjik reaksiyonlara sebep olmayan ürünler tercih edilmelidir.

Bebek Anti bakteriyel Battaniyesi

Aynı zamanda anti bakteriyel olması ve herhangi bir alerjiye yol açmaması da önemli kıstaslardan birisidir. Bu durumu renk ve desen konusunda daha seçici olan ebeveynler için kanserojen madde noktasında da irdelemek gerek.

Boya ve desenler bu aşamada oldukça hassas bir malzeme sürecinden geçiyor. Haliyle bebeğinizin cilt sağlığını korumak ve tahrişi minimum seviyeye indirmek için bebek battaniyesi seçimlerinde fiyatları geri plana atmanız önem arz etmektedir.

Kız Erkek Bebek Ekru Jakarlı Yıldızlı Battaniye
BBG000335
₺71,90 KDV Dahil
Erkek Bebek Mavi Jakarlı Yıldızlı Battaniye
BBG000334
₺71,90 KDV Dahil
Kız Bebek Pembe Jakarlı Ayılı Battaniye
BBG000333
₺71,90 KDV Dahil
Kız-Erkek Bebek Ekru Ponçik Battaniye
BBG000332
₺75,90 KDV Dahil
Kız Bebek Pembe Ponçikli Kalpli Çift Taraflı Battaniye
BBG000331
₺94,90 KDV Dahil
Pembe Kalpli Peluş Battaniye
BBG000232
₺95,90 KDV Dahil
Kahve Peluş Battaniye
BBG000231
₺95,90 KDV Dahil
Kız Bebek Yazı Desenli Pembe Süprem Battaniye
BBG000201
₺54,90 KDV Dahil
Kız-Erkek Bebek Yeşil Ağaç Desenli Süprem Battaniye
BBG000200
₺54,90 KDV Dahil
Aylık Süprem Battaniye
BBG000077
₺88,90 KDV Dahil
Gül Desenli Süprem Battaniye
BBG000076
₺57,90 KDV Dahil
Pembe Renkli Puantiyeli Süprem Battaniye
BBG000075
₺57,90 KDV Dahil
Siyah Puantiyeli Süprem Battaniye
BBG000074
₺71,90 KDV Dahil
Beyaz Yıldızlı Süprem Battaniye
BBG000091
₺67,90 KDV Dahil
Tükendi
Sarı Kalpli Peluş Battaniye
BBG000236
₺95,90 KDV Dahil
Tükendi
Somon Yıldızlı Peluş Battaniye
BBG000235
₺95,90 KDV Dahil
Tükendi
Mavi Yıldızlı Peluş Battaniye
BBG000234
₺95,90 KDV Dahil
Tükendi
Ekru Yıldızlı Peluş Battaniye
BBG000233
₺95,90 KDV Dahil